Radosnych Świąt Wielkiej Nocy

12 kwietnia 2020

W dzień Święta Wielkanocnego życzymy jaja smacznego. Świąt pogodnych (ale bez przesady – oby popadało w końcu!) i radosnych oraz tchnienia wiosny! Serdeczne życzenia na Wielkanoc!

Więcej

COVID-19 Ogłoszenie

19 marca 2020

Przypomnienie o zakazie zgromadzeń zakazie Starosta Powiatu Kartuskiego Bogdan Łapa oraz Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski przypominają o zakazie organizacji wszelkich imprez, konferencji i spotkań. Zakaz dotyczy również lokali rozrywkowych i gastronomicznych, a także miejsc rozrywki oraz kościołów (max 50 osób) . Ważne, by unikać też placów zabaw, boisk i terenów rekreacyjnych. Niestety wciąż sporo …..

Więcej

COVID-19 pomoc sąsiedzka

16 marca 2020

Zachęcam wszystkich o zwrócenie uwagi na samotnych i starszych sąsiadów, dla których robienie codziennych zakupów może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem zarażenia się niebezpiecznym wirusem. Zachęcam więc, do robienia wspólnych zakupów tak, aby osoby z grupy zwiększonego ryzyka nie musiały same chodzić do sklepów (zakupy należy bezpiecznie przekazywać). Sprawdzajmy też w tych przypadkach, co jakiś …..

Więcej

Budżet Osiedla 2019

16 marca 2020

W roku 2019 budżet Osiedla został w całości przeznaczony na dwa cele: 1. Wykonanie zejścia z ulicy Broniewskiego na ulicę Słowackiego (w miejscu dzikich schodów). 2. Dokończenie budowy oświetlenia ulicznego wzdłuż ostatnio wybudowanego fragmentu ulicy Mickiewicza. Ze względu na brak czasu nie został on zrealizowany w roku 2019 i zostanie wykonany w roku 2020 (pieniądze …..

Więcej

COVID-19 OGŁOSZENIE

12 marca 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną, UG rozsyła następującą informację: Dzien dobry.Prosimy by w najblizszym czasie z uwagi na bezpieczenstwo wlasne oraz pracownikow urzedu jak najwieksza ilosc spraw w urzedzie zalatwiac za pomoca wiadomosci email oraz telefonicznie.Prosimy rowniez o informowanie mieszkancow m.in. za posrednictwem stron osiedlowych. Pozdrawiam Biuro Obslugi Rady Miejskiej w Zukowie. Proszę o zastosowanie …..

Więcej

Zapowiedź podwyżek opłat za odpady stałe

3 marca 2020

W lutym odbyło się spotkanie burmistrza z sołtysami i przewodniczącymi osiedli. Na spotkaniu zapowiedziano duże prawdopodobieństwo podwyżek opłat za odpady. Szacuje się, że podwyżki będą w okolicach 26%-28% i mogą pojawić się już w maju tego roku.

Więcej

Ścieżka rowerowa

2 marca 2020

W związku z licznymi telefonami związanymi z usytuowaniem latarni, pragnę poinformować, że gmina zapewnia, iż będą one przesunięte na skraj ścieżki od strony torów. Dodatkowo, skrawki ziemi pomiędzy obecnym chodnikiem, a krawężnikiem ścieżki zostaną uzupełnione kostką. Pozdrawiam, BM

Więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych 2020

1 marca 2020

Poniżej znajduje się link do ogłoszenia UG związanego z odbiorem odpadów wielkogabarytowych w 2020 roku. 31 marca jest terminem, do którego należy zgłosić chęć zdania odpadów wielkogabarytowych. Cała instrukcja w ogłoszeniu:

Więcej