Inwestycje w naszej okolicy

17 września 2019

Inwestycje planowane na Osiedlu i okolicy w perspektywie kolejnych kilku miesięcy: 1. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ruszy inwestycja związana z wybudowaniem ścieżki rowerowej od mostu na Słupinie do rozwidlenia Słowackiego i Mickiewicza. W ramach projektu zostanie wybudowana ścieżka rowerowa, a latarnie zostaną przesunięte na skraj ścieżki. Już poza projektem, Osiedle dofinansowało dokończenie oświetlenia wzdłuż …..

Więcej

Most na Konopnickiej zamknięty!

11 lipca 2019

Most zostanie przywrócony do wcześniejszego stanu. W lipcu powstał projekt czasowej zmiany organizacji ruchu na moście. Most zostaje zamknięty dla ruchu pieszego i kołowego na czas remontu. Dostałem również informację, że przy okazji budowy ul. Parkowej zostanie utwardzony odcinek do mostu przy Konopnickiej. Niestety będą to płyty drogowe. Przez jakiś czas mieliśmy nadzieję na coś …..

Więcej

Naprawa chodnika przy Mickiewicza

16 maja 2019

Po ostatnim posiedzeniu Rady Osiedla skontaktowałem się z właścicielami posesji budowanych przy Mickiewicza na wysokości wiaduktu kolejowego. Zostałem zapewniony, że chodnik będzie naprawiony do końca maja. Naprawa jezdni zapadniętej po wykonaniu przyłącza wymaga uzgodnień między właścicielami. W tej sprawie nie dostałem jeszcze deklaracji – zakładam, że termin wykonania tej naprawy będzie podobny.

Więcej

Zebranie Rady Osiedla Elżbietowo

23 kwietnia 2019

Zapraszam wszystkich radnych z Rady Osiedla Elżbietowo, a także pozostałych mieszkańców na zebranie Rady Osiedla. Zebranie odbędzie się 30 kwietnia 2019 r. o godzinie 17:00 na sali konferencyjnej Urzędu Gminy. W sklepach osiedlowych wywieszono formalne zawiadomienia jeszcze przed Świętami. Na spotkaniu chcielibyśmy nakreślić strategię dotyczącą sposobu wydatkowania budżetu osiedla na najbliższe lata oraz omówić palące …..

Więcej

Spotkanie mieszkańców Osiedla Elżbietowo

12 stycznia 2019

Burmistrz gminy Żukowo zwołuje spotkanie mieszkańców, na którym wybrana zostanie rada osiedla na nową kadencję. Spotkanie odbędzie się 16-go stycznia 2019 o godzinie 18-tej na sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Ogłoszenia zostały rozwieszone w sklepach osiedlowych.

Więcej

6 Miejsce Active Cup 2018 dla Elżbietowa

2 grudnia 2018

Gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w konkursie. Konkurs na najaktywniejsze sportowo sołectwo/osiedle trwał cały rok. Było wiele konkurencji. Wśród ośmiu nagrodzonych miejsc trzy zdobyły osiedla z Żukowa – jedno z nich jest nasze. To duży sukces zważywszy na to, że jesteśmy najmniejszym osiedlem.

Więcej

Wybory Samorządowe 2018

14 października 2018

  W niedzielę 21 października 2018 roku odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy członków: rady gminy, rady powiatu, sejmiku wojewódzkiego oraz  burmistrza gminy. Ewentualna druga tura planowana jest na niedzielę 4 listopada 2018. W tym roku zmieniła się ordynacja wyborcza i co za tym idzie wyniki będą też inne niż gdyby wybory odbywały się …..

Więcej

Zmiana Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na Osiedlu Elżbietowo

14 października 2018

Poniżej zamieszczam ogłoszenie Burmistrza Gminy Żukowo w sprawie wyłożenia do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Osiedla Elżbietowo w Żukowie. 24/10/2018 o godzinie 12:00 odbędzie się dyskusja publiczna nad zmianami (sala nr. 10). Link do ogłoszenia Skontaktowałem się w tej sprawie z Wydziałem Urbanistyki UG Żukowo. Według informacji mi udzielonych, zmiana planu dotyczy działek …..

Więcej

Budżet obywatelski 2019

16 września 2018

W tym roku głosujemy nad Budżetem Obywatelskim 2019. Zachęcamy do głosowania na Projekt NR 3. Projekt stanowi kontynuację rozbudowy żukowskiej przestrzeni publicznej tj. skomunikowania północnych i południowych osiedli Żukowa spacerową trasą. W tym roku zaproponowaliśmy, aby wybudować około 440m chodnika łączącego Skatepark z Osiedlem Wybickiego (od bramy przy boiskach). Razem z nowobudowanym ciągiem spacerowym na …..

Więcej