osiedle elżbietowo żukowo

Inwestycje w naszej okolicy

Inwestycje planowane na Osiedlu i okolicy w perspektywie kolejnych kilku miesięcy:

  1. 1. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ruszy inwestycja związana z wybudowaniem ścieżki rowerowej od mostu na Słupinie do rozwidlenia Słowackiego i Mickiewicza. W ramach projektu zostanie wybudowana ścieżka rowerowa, a latarnie zostaną przesunięte na skraj ścieżki. Już poza projektem, Osiedle dofinansowało dokończenie oświetlenia wzdłuż ostatnio wybudowanego odcinka Mickiewicza. Obydwa zadania mają być skorelowane (trzymajmy kciuki).
  2. 2. W marcu przyszłego roku planowana jest budowa kładki dla pieszych dołączonej do istniejącego mostu na Słupinie przy Mickiewicza. Osiedle dofinansowało projekt budowy. W końcu nie będziemy musieli chodzić jezdnią i po kałużach!
  3. 3. W najbliższym czasie powstanie zejście z ulicy Broniewskiego na Słowackiego w miejscu istniejących obecnie „dzikich” schodów. Zadanie jest współfinansowane z budżetu Osiedla.
  4. 4. Niestety nie jest znany zakres prac, które zostaną wykonane w celu naprawy mostu przy Konopnickiej. Zadanie ma wykonywać spółka miejska jednak do momentu właściwego oznakowania obiektu na czas remontu nie mogą przystąpić do rozbiórki. Zakres prac ma zostać określony podczas tejże właśnie rozbiórki. Z informacji pozyskanych z UG wynika, że nie ma jeszcze decyzji starostwa w sprawie zmian organizacji ruchu na czas remontu. Wiedząc, że starostwo ma jeden miesiąc na zatwierdzenie bądź odrzucenie projektu, można sobie wyliczyć kiedy tam wpłynęło…
  5. 5. Zmiana organizacji ruchu na Osiedlu, związana z ograniczeniem tonażu miała zostać zrealizowana do połowy lipca jednak dopiero pod koniec sierpnia projekt spłynął do zatwierdzenia w starostwie. Do tej pory nie mamy decyzji ze starostwa.
  6. 6. W tym roku powinna ruszyć budowa nawierzchni ulicy Parkowej. Projekt jest wykonywany w ramach zadania związanego z budową ścieżki dydaktycznej. Oryginalnie, utwardzenie odcinka od mostku na kanale młyńskim do skateparku było ujęte w ramach naszego budżetu obywatelskiego. Oprócz odcinka od mostku do skateparku ma zostać wykonany (płyty jumbo) odcinek Parkowej, aż do Mickiewicza . Udało nam się również wynegocjować, aby w ramach tego zadania utwardzić odcinek do mostu na Konopnickiej.

Brak komentarzy

  • Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone: *
  • Możesz użyć znaczników HTML HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>